Jubileum az Orvosi Vegytani Intézetben
Alapításának 100. évfordulója alkalmából ünnepi ülést tartott hétfőn a Debreceni Egyetem ÁOK Orvosi Vegytani Intézete (OVI). A rendezvényen jelenlegi és egykori munkatársak, valamint az intézmény együttműködő partnerei idézték fel az elmúlt évtizedek legfontosabb történéseit.
Őszi MUSTra az egyetemen
Az egykori Egyetemi Színjátszó Fesztivál hagyományait folytatva első alkalommal szervezett „MUST” címmel Ifjúsági és Egyetemi Összművészeti Találkozót október 11-23. között a Debreceni Egyetemi Színház együttműködve a Csokonai Színházzal.
Díjazott egyetemi szakemberek
A Debreceni Egyetem több oktatója, kutatója is kitüntetést vehetett át az október 23-ai nemzeti ünnep alkalmából. A miniszteri-, illetve az önkormányzati díjakkal a kiemelkedő szakmai tevékenységet ismerték el.
Könyvbemutató a migrációról
A Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar (BTK) Nemzetközi Migrációkutatási Központ munkatársainak szerkesztésében jelent meg a „Migráció tegnap és ma” című kötet, amelynek bemutatóját pénteken tartották a Főépületben, a BTK Történelmi Intézetének Könyvtárában.
A legjobbak között a DE gyakorlója
Megőrizte előző évi ötödik pozícióját a felsőoktatási intézmények gyakorlóiskoláinak rangsorában a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája. Az ország legjobb száz középiskolájának listáján a 38. lett a DE gyakorlója.
Wittgenstein vándorkiállítás a DE-n
Vándorkiállítás nyílt a Debreceni Egyetem Főépületében Ludwig Wittgenstein: „A Tractatus-odüsszeia - 100 éves a Logikai-filozófiai értekezés” című munkájának centenáriuma alkalmából.
Modellváltás: kifizetődő teljesítmény
Egyedülálló egyetemi bérfejlesztést jelentett be a Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány kuratóriumának elnöke, Kossa György.
Emléktábla- és teremavató
Görömbei András (1945-2013) irodalomtörténész tiszteletére avatott emléktáblát Debrecen város és a Debreceni Egyetem kedden a Kölcsey Központban. A létesítmény bálterme is a professzor nevét viseli ezentúl.
Nem ciki iskolapszichológushoz járni
Milyen lenne a világ iskolapszichológus nélkül? címmel iskola- és óvodapszichológusok tartottak szakmai tanácskozást a debreceni DAB Székházban. Az ország minden részéből érkezett 62 szakember a plenáris ülések mellett 13 műhely keretében tanácskozott.
50 éves a GYGYK
Fennállásának ötvenedik évfordulóját ünnepli a Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Kar. A jubileum alkalmából rendezett ünnepség keretében domborművet avattak az intézményalapító Kovács György főigazgató tiszteletére, valamit időkapszulát helyeztek el a kar épülete előtt.

Tisztelt Felhasználó!

A tájékoztatót megismertem.