Hírek

Dal, zene, néphagyomány, mitológia a kínai kultúrában és nyelvoktatásban címmel rendezte idei hagyományos gyomaendrődi konferenciáját a Debreceni Egyetem (DE) Bölcsészettudományi Kar (BTK) Konfuciusz Intézete. A szombati tanácskozást a szakmai előadások mellett kínai és magyar zenés, táncos bemutató színesítette.

Díszoklevél-átadó ünnepséget rendezett vasárnap a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kara. Az eseményen a jogelőd Kossuth Lajos Tudományegyetemen 50, 60, 65 és 70 éve végzett egykori hallgatók vehettek át jubileumi arany, gyémánt, vas és rubin oklevelet.

Munka- és tűzvédelemmel, környezet-egészségüggyel és környezetirányítással foglalkozó Környezet, Egészség, Biztonság (EHS) Nemzetközi Szimpóziumot rendezett a Debreceni Egyetem Műszaki Kara csütörtökön és pénteken. A rendezvényen a kar környezetmérnök szakos és EHS-szakmérnök hallgatói, oktatói, illetve a témakörök szakemberei vettek részt, összesen több mint 120-an.

A Gazdaságtudományi Kar (GTK) korábbi sikeres hasonló rendezvényeit követően hagyományteremtő szándékkal rendezte meg a GTK és a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar immár közösen a külföldi elsőéves alap-, mester- és PhD hallgatói számára az Orientation Day-t. A szerdai rendezvény célja az volt, hogy bemutassák az egyetemen, a karokon, illetve a városban elérhető kulturális, szabadidős és közösségi lehetőségeket, továbbá hasznos információkkal segítsék a külföldi fiatalok beilleszkedését az egyetemi közösségbe.

A Kossuth-díjas magyar bluesénekes, dalszerző, előadóművész, a Hobo Blues Band alapítója és énekese, Földes László volt a vendége kedden a DE Zeneművészeti Kar Könnyűzenei Intézete és az oDEon Egyetemi Színház országosan egyedülálló Könnyű(?)Zenész ÉLETutak című sorozatának.

Négy kötetet mutatott be a Debreceni Egyetem (DE) Bölcsészettudományi Kar (BTK) Magyar Irodalom- és Kultúratudományi Intézete, közösen a HUN-REN-DE Klasszikus Magyar Irodalmi Textológiai Kutatócsoporttal, a Déri Múzeummal és a Magyar Tudományos Akadémia Debreceni Akadémiai Bizottság Irodalomtudományi Munkabizottságával.

Állásajánlatok, vállalati ösztöndíjak, szakmai gyakorlati lehetőségek és karriertanácsadás is várta a látogatókat a Debreceni Egyetem szerdai Állásbörzéjén. Az őszi rendezvényen negyvenöt kiállító fogadta az érdeklődőket a Főépületben.

Ünnepi ülést tartott a Debreceni Egyetem (DE) Bölcsészettudományi Kar (BTK) Szlavisztikai Intézete. Az eseményen köszöntötték az intézet 80. születésnapját ünneplő nyugalmazott professzorát, az orosz irodalom, kultúra kiváló tudósát, Hajnády Zoltánt, és mutatták be a Slavica folyóirat idei, tiszteletére szerkesztett számát.

Oklevéllel ismerte el a Debreceni Egyetem (DE) és a Debreceni Szakképzési Centrum (DSZC) hallgatóinak kínai nyelv és kultúra megismerése terén végzett magas színvonalú munkáját a Kínai Népköztársaság Magyarországra akkreditált rendkívüli és meghatalmazott nagykövete. Gong Tao szombaton budapesti rezidenciáján fogadta a kitüntetett diákokat és oktatóikat.

A tanárképzés szakmai gyakorlatának elősegítésére együttműködési megállapodást kötött a Debreceni Egyetem (DE), a Debreceni Tankerületi Központ és a Debreceni Szakképzési Centrum. A pénteken aláírt megállapodásnak köszönhetően a partnerintézmények pedagógusai négy féléves képzés keretében térítésmentesen szerezhetnek mentortanári szakvizsgát az egyetemen.